Naše tělo nám vysílá celou řadu signálů, když něco není v pořádku. Není radno nad takovými signály zavírat oči. Pokud se probouzíte pravidelně v určitou noční hodinu, můžete odhalit co je v nepořádku. Sjednáním nápravy si dopřejete uzdravující hluboký noční spánek.
Špatné usínání po desáté večer
Kdo se cítí unavený, ačkoliv chodí spát už kolem desáté večer a spánku si dopřává i více než 7 hodin, trpí nahromaděným stresem. Myšlenky, které mu jdou o překot myslí mu nedají usnout. Pomáhá zklidnění mysli, hluboké nádechy nebo sepsání úkolů na papír. Mozek je pak vyhodnotí jako vyřešené.
Usínáte po desáté, ale ihned se budíte? O pomoc volá vaše štítná žláza. Okamžité probouzení ukazuje na nadměrnou činnost nadledvinek a vysokou produkci adrenalinu.
Buzení žlučníkářů
Podle čínských orgánových hodin se ti, kteří mají problém se žlučníkem, budí mezi jedenáctou a jednou hodinou ranní. V takovém případě pomáhá úprava stravy. Zaměřte se především na správné stravování ve večerních hodinách. Poslední jídlo jezte 3 hodiny před spaním a volte lehce stravitelné potraviny.
Jsem z tebe na játra
Dříve se používalo rčení, jsem z tebe na játra, v případě, že vás někdo velmi rozhněval. Hněv podle čínské medicíny souvisí s játry. Kdo má problém s játry, budí se v noci mezi jednou a třetí hodinou ranní. Ulevte játrům detoxikací.
Volání imunitního systému
Probouzení mezi pátou a třetí hodinou ráno souvisí se správnou funkcí imunitního systému a dostatečným okysličováním organizmu. O to se starají naše plíce. Oslabená funkce imunitního systému se projevuje úzkostmi až depresemi.
Nerovnováha tlustého střeva
Máte možnost si ráno přispat, ale budíte se mezi pátou a sedmou? Čínská medicína vidí příčinu ve špatně fungujícím tlustém střevě. Jeho oslabená funkce je spojována s emočními bloky, pocity strachu a obav zkoušet nové věci.
Ranní nespavci
Chodíte spát pozdě v noci a mohli byste vyspávat až do 11, přesto jste vzhůru brzy? Buzení mezi 7 a 11 hodinnou ranní ukazuje na problémy se slezinou a žaludkem.
Foto: Freepik