Máte-li na střeše mech, měli byste se ho co nejdříve zbavit. Nejenže není estetický, ale škodí i krytině. Pusťte se do jeho odstranění co nejdříve.
Mech na střeše je problém
Pokud se na vaší střeše objevil mech, může to být vážný problém, který je třeba co nejdříve řešit. Mech může poškodit krytinu a způsobit tak vznik dalších problémů, jako je únik vody nebo vznik plísní. Existuje několik způsobů, jak se ho zbavit. Můžete použít chemické prostředky, jako je například mýdlový roztok nebo herbicidy, nebo můžete vyzkoušet přírodní metody, jako je například použití vody s octem nebo hnědého cukru. Je důležité zvolit vhodný způsob odstraňování mechu tak, aby nedošlo k poškození krytiny nebo okolního prostředí.
Funguje modrá skalice
Modrá skalice je velmi účinným prostředkem pro odstranění mechu a lišejníků ze střechy. Připravte ji podle pokynů na obalu a aplikujte pomocí stříkací pistole. Co nejlepšího efektu dosáhnete za suchého počasí. Tento prostředek vám pomůže zbavit se otravného mechu na dlouhou dobu.
Vyrobte si domácí postřik
Pokud není modrá skalice váš favorit, můžete si vyrobit svůj vlastní domácí postřik. Nejprve je nutné odstranit větší plochy ručně a opláchnout je čistou vodou pomocí hadice. Poté můžete použít roztok z octa a vody, který se aplikuje pomocí kartáče nebo smetáku a nechá se působit minimálně hodinu. Poté se roztok opláchne čistou vodou. Můžete také vyzkoušet roztok z kyslíkového bělidla a chlorového bělidla nebo saponátu na mytí nádobí.
Pomůže i měď
Zkuste použít měděný proužek plechu jako prevenci proti dalšímu obrůstání mechem. Připevněte jej k horní části střechy a nechte oxidovat. Měděnka, která se uvolňuje, mech zneškodní. Je nutné proužek pravidelně kontrolovat a po několika letech vyměnit.
Foto: Shutterstock
Dobrý den, takovéto rady, ze kterých jsem vždycky totálně odvázaný, čtu dnes a denně. A tak třeba zase někdy, hezký den.
jasně, co se nehodí do krámu, to smažem, že. Ocet není chemikálie, ty huso?
Ne, protože ocet je holt přírodní, ne 😀