Pro některé plevel, pro jiné rostlina s obdivuhodnými účinky. Na našem území a ve zbytku Evropy se šater objevuje poměrně často, přesto však mnoho lidí nemá zdání o jeho pozitivním vlivu na pleť. Charakteristické jsou pro ni bílé drobné květy ve výšce až jednoho metru. Na první pohled nenápadná a běžná rostlina, ovšem při správném užívání dokáže navrátit pokožce její pružnost, lesk a svěžest. V kombinaci s pleťovými oleji a dalšími bylinkami vytvoří směs, která oživí i stárnoucí suchou pleť s projevy akné.
Hojivé a regenerační účinky
Šater je hlavní ingrediencí luxusních krémů, za které si většinou připlatíte. Jestliže toužíte po krásné pleti, ale nechcete příliš utrácet, vydejte se na sběr této volně rostoucí rostliny. Účinnou látkou je v tomto případě dlouhý dřevitý kořen, který v kontaktu s pokožkou působí protizánětlivě, hojí jizvy po akné a zabraňuje vzniku dalších pupínků. Nejvhodnějším postupem je kombinovat kořen šateru s dalšími bylinami, a celou směs poté použít k ošetření pleti.
Pleťová maska pro zdravou a svěží pleť
Kůže na obličeji je velmi citlivá, a proto bychom s ní měli zacházet šetrně a s citem. Raději odložte chemické tonikum z drogerie a ošetřete svůj obličej přírodní pleťovou maskou. Nadrcený kořen šateru kombinujte s nasekaným pelyňkem a ricinovým olejem. Pokud si chcete domácí kosmetický rituál vychutnat naplno, přidejte ještě pár kapek oleje s výrazným aroma, jako je například růžový, heřmánkový nebo mandlový.
Jestliže se snažíte předejít tvorbě vrásek, přidejte do celé směsi ještě arganový olej. Celou směs naneste na pokožku a vyčkejte přibližně dvě desítky minut. Už po prvním použití bude pleť příjemně hydratovaná a plná života. Při dlouhodobějším používání se viditelně omezí akné, černé tečky, vrásky a pokožka získá zářivou a zdravou barvu. Kromě pelyňku nabízí zklidňující účinky také moruše nebo květy jasmínu. Důležité je před aplikací dokonale omýt obličej a směs jemně vmasírovat do pokožky.