Nepříjemné škytání se dostaví vždy v nejméně vhodnou chvíli. Potrápí člověka na poradě, v metru, v práci, a někdy dokonce i ve spánku. Jistě jste již v životě takový stav zažili a v tu ránu okolo vás byla spousta lidí. Každý se vám snažil poradit, jaký je jeho osvědčený recept proti škytání a vy jste tak byli pár minut zábavou pro okolí. Pokud vás příště zastihne škytání, vyzkoušejte tyto snadné metody, při kterých okolí nic nepozná.
Sklenice vody
Naplňte sklenici vlažnou vodou, vyčkejte na moment mezi škytnutím a začněte pít. Vodu pijte pomalu a vytrvale po dobu alespoň patnácti sekund. Při této metodě si okolí vaší škytavky nevšimne a provádět ji můžete kdekoli. Pokud se na první pokus nezadaří, opakujte postup několikrát.
Zadržení dechu se sklenicí vody
Jedná se o podobný postup jako v předchozím bodě s tím rozdílem, že zadržíte dech. Nadechněte se přibližně do poloviny plic, a poté se napijte a nevydechujte. Znovu jedním nádechem přidejte vzduch do plic a následně jej znovu zalijte vodou. Tento proces provádějte přibližně patnáct vteřin a škytavka vás brzy opustí.
Brada na krku
Nadechněte se z plných plic, vysuňte bradu a pomalu jí opřete o krk. Až se bude brada zcela dotýkat krku, polkněte několikrát naprázdno. Tento postup je třeba opakovat vícekrát, aby skutečně zabral.
Zadržení dechu
Jednoduchá rada, kterou okolí velmi rádo doporučuje. Zadržení dechu můžete provádět nepozorovaně téměř kdekoli. V tomto případě ale musíte vydržet déle než pár sekund.
Vypláznutí jazyka
Vypláznutí jazyka raději zkoušejte v soukromí. Pokud začnete klidně dýchat a necháte vypláznutý jazyk, za chvíli se dostaví výsledky. Tento proces brání bránici v křečích a vám se tak rychle uleví.
Pití z druhého konce sklenice
Tato rada už je pro opravdové odborníky. Pokud se nebojíte toho, že voda skončí na vašem saku, určitě ji vyzkoušejte. Stačí když se předkloníte a napijete se z protějšího konce sklenice.
Zrychlete svůj dech
Kromě zadržování dechu pomáhá také přesně pravý opak, a tím je zrychlené dýchání.