Jak si prohřát v zimě tělo? Tyto metody vždy zaberou

Pokud venku mrzne, vyzkoušejte bylinkové koupele, které vám rozproudí krev. Můžete zkusit i reflexní terapii. Zahřeje vaše tělo a zlepší vám náladu. Jaké jsou naše další typy?

Zázvorový čaj

Kořen zázvoru obsahuje éterické oleje, zázvorové silice a štiplavě ostrou látku gingerol. Aktivuje srdečně cévní systém a dokonale zahřívá tělo. Pozor na zázvorovou dužinu. Má takovou sílu, že vám může poleptat sliznici. Nejlepší je dochucený lžičkou medu.

Sauna

Pokud budete chodit do sauny pravidelně, nemusíte se bát rýmy a kašle. Vyplaví jedy a škodlivé látky z těla, vyčistí a omladí pokožku a posílí vaši krásu i zdraví. Jde o jedno z míst, kde se zapotíte i v zimě. Prohřejete si svaly i kosti.

Horká polévka

Slepičí vývar zahřívá a pomáhá při nachlazení. Vědci zjistili, že má slepičí polévka protizánětlivé účinky, pomáhá na bolesti v krku a pročišťuje dutiny. Maso na polévku musíte vařit pomalu, nejméně dvě hodiny. Pak bude mít teprve tu správnou sílu i chuť.

Teplá snídaně

Podle principů čínské medicíny během zimy musíte mít každé ráno teplou snídani. Žádné mléčné výrobky a tropické ovoce, které organismus ochlazují, zvlhčují a mají hlenotvorné účinky. To oslabuje energii sleziny. Vařené jáhly, ovesná kaše a míchaná vajíčka vám rozproudí krev a zahřejí.

Suroviny, které zahřejí

Patří sem červené fazole, rýže, chřest, žampiony, česnek, hovězí, kuřecí, vepřové i skopové maso, ale i pálivé papričky a chilli. Zahřejí vás a zpříjemní vám průběh zimy.

Bylinná koupel

Kombinace horké vody, bylin, solí a vonných esenci je balzám pro tělo i duši. Esenciální oleje a silice uvolněné v teplé vodě působí na náš organismus přes prokrvenou pokožku a současně i přes sliznice při inhalaci stoupajících par z bylinné lázně. Přidejte tymián, mateřídoušku či rozmarýn.

Pohyb a cvičení

Každý sport a pohyb vás zahřeje. Aerobik, pilates, tanec či intervalový trénink. Důležité je hýbat se pravidelně, pořádně se pak osušit a obléknout než pot zchladne, jinak se nezahřejete.

Trénink cév

V teplé místnosti ponořte na 3 až 5 minut ruce do studené vody a pak do teplé vody. Stejně to dělejte i s nohama. Střídavé koupele, kdy jednu nádobu naplníte vodou 38 °C a druhou jen 15 °C, vám uvedou cévy do správné kondice a bude se vám lépe prohřívat tělo. Na konci si dejte teplé ponožky.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments