Doba je skutečně zlá. Peněz ubývá a veškeré zboží, zejména potom potraviny, neustále zdražuje. Navíc to nejhorší je podle všeho teprve před námi. Může se klidně stát, že vám zničehonic vypadnou příjmy a vy budete muset začít šetřit.
V takovém případě nezbývá než se vzdát všech zbytných záležitostí. Jde o to nejdůležitější, tedy přežití. Kolik peněz ale potřebuje člověk, aby mohl přežít po dobu jednoho týdne? Pochopitelně je to velmi individuální, ovšem v tomto případě platí, že na nejrůznější choutky není prostor a zkrátka chceme získat pouze takové potraviny, abychom týdne přečkali a nehladověli.
Zároveň se ale musíme pokusit získat potřebné živiny a vitaminy, a to alespoň v základním množství. Lidský organismus je totiž potřebuje, jinak by přestal vypovídat službu.
Nákupní seznam na týden za 300 Kč
- 20 kusů rohlíků – 40 Kč
- 1 chléb Šumava 1,5 kg – 25 Kč
- 400 gramů šunky – 45 Kč
- Pomazánkové máslo 200 gramů – 20 Kč
- Ovesné vločky 500 gramů – 20 Kč
- 1 litr mléka – 15 Kč
- 500 gramů mletého vepřového masa – 50 Kč
- 1 kilogram brambor – 20 Kč
- 500 gramů rýže – 20 Kč
- 1 kilogram banánů – 17 Kč
- 2 kilogramy jablek – 30 Kč
Celkem jsme tedy nakoupili zboží za 302 korun. Jde o zcela reálné ceny, které však mohou být v některých případech dostupné pouze v akčních nabídkách. Ty jsou ale velmi časté, a tak není problém uvedené produkty sehnat někdy i levněji. Vždy je má některý z velkých řetězců a akci.
Žádné vyskakování
Také musíme dodat, že tento výběr počítá s tím, že ty naprosté základy, jako je třeba sůl nebo olej, už máte k dispozici doma. Při dlouhodobém žití za tuto částku bychom je ale do průměrného rozpočtu museli zakomponovat.
Ještě levněji pak potraviny nakoupíte třeba v sousedním Polsku, kde je možné je získat o dvacet až třicet procent levněji. Je však zase třeba vážit cestu, a tak se takový nákup vyplatí pouze lidem, kteří to nemají daleko, případně mohou využít nějakou formu bezplatné dopravy.
Výběr potravin na týden si pochopitelně můžete různě upravovat podle svých chuťových preferencí, avšak tento základ by vám měl pomoci se odpíchnout a získat přehled, co vlastně tak potřebujete. Bohužel zjistíte, že svým chuťovým buňkám se příliš nezavděčíte, jde spíše o ukojení hladu.
Pochopitelně také platí, že výrazně usnadněnou mají v tomto případě situaci vícečlenné domácnosti. Ty mohou za násobky třísetkoruny nakoupit pestřejší výběr zboží, případně ušetřit díky větším balením.
A jak byste nákup za 300 Kč na osobu řešili vy?
Foto: Shutterstock
DOBRÝ DEN, BOHUŽEL VÁM CENY NESEDÍ OPRAVDU NĚKDE JSOU BANÁNY ZA 17 KČ???!! NEJSOU NEZLOBTE SE TOTO NEMÁ CENU ŘEŠIT PROTOŽE TO TAK NENÍ ☹️☹️☹️☹️☹️CENY JSOU JINÉ
Tak to by mně zajímalo kde jste byly nakupovat takové ceny jsem nikde ještě neviděl chleba za 25 , brambory za 20 a jabka za 30 ? Tak bych bral. Mám 3 děti a kdybych koupil 2kg jablek tak během 15 minut nejsou a to se chystáte prodávat chleba za 50 ,mlíko taky za 50 a 100 g šunky za 60 tak to si myslím že na týden za 300 asi nic nekoupím.
Kde jste na ty ceny přišli. Ty jsou snad z loňského roku.
Souhlasím s ostatními. Dnes jsou reálné ceny trošku jinde a to i v případě, že budu nakupovat v akci. V případě prošlých potravin bych se tam asi vešla 🤨
No to je tak akorát pro zasmání!!!Chtěla bych vědět,kde nakupuje,pojedu také!!!Zrovna dneska jsem řešila, jestli máslo a nebo mlíko, musí mi zbýt na benzín na ježdění do práce, aby jsem na to mohla vydělat!!!
Brambory za 20? Chleba 25? Atd…..!!! A když vezmu tu nejlevnější šunku z pultoveho prodeje, z nejmenším podílem masa, tak stojí okolo 18 Kč, takže… 400 g-72kc.
Také mě ceny vyšly trochu jiné a to o půlku vyšší než v článku, navíc lidé co žijí a nemohou do hypermarketů jsou s cenami na dvojnásobku takže tím je tento článek o ničem
By mě zajímalo, kde se nakupuje takhle levně?
A ty ceny jste vzali kde??? Skutečnost je trochu jiná 😄
Přesně 😄
Ne trochu, ale hodně.
20rohliku za 40kc, 400g šunky za 45kc a 1,5kg chleba za 25kc kde jste to pořídily?