Starým trikem vám z bankomatu vytáhnou 150 tisíc

A je tu další případ, kdy jeden člověk vlastní chybou a přičiněním podvodníka přišel o částku ve výši 150 tisíc korun. Ta mu jednoduše zmizela z účtu, protože si jí pachatel vybral z bankomatu. Jak je něco takového možné?

Peníze zmizely

Často se stává, že si z nejrůznějších internetových bazarů objednáte něco, přičemž pak s výsledkem nejste spokojeni. Buď vám zboží nepřijde, nebo je poškozené, případně dorazí něco jiného. V tomto případě byl ale podvodníkem nakupující, kterému se na konci celé akce podařilo získat 150 tisíc korun z účtu poškozeného.

Tímto poškozeným byl prodejce na internetu. Pachatel využil jeho neznalosti a s pomocí vlastnoručně vytvořených stránek, které imitovaly web přepravní společnosti, z prodávajícího vylákal údaje k jeho internetovému bankovnictví.

Pachatel si v internetbankingu vytvořil virtuální platební kartu, kterou si nahrál do mobilního telefonu a následně provedl tři výběry v bankomatu právě touto kartou, která ho opravňovala k výběru z daného účtu. Zmizelo zmíněných 150 tisíc.

Foto: Shutterstock

Lidé stále naletí

Peníze tak nemusely být žádným způsobem převáděny, ale zmizely jednoduše v hotovosti. Policie má sice kamerové záznamy pachatele, avšak není vyloučeno, že jde o nějakého cizince, který mezitím už zmizel za hranicemi a nepodaří se ho nikdy dohledat.

Bohužel, Češi jsou na podvody podobného typu velmi náchylní a stávají se jejich oběťmi stále častěji, jakkoliv se před tím neustále varuje. Ve skutečnosti může být stav ještě horší, protože mnozí se stydí přiznat, že takovýmto způsobem naletěli.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Kdo tyhle nesmysly vymejšlí? 😀

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Karel

umela idiocie 🙂

Zbyněk
Zbyněk
1 rok

Z mého pohledu je tento článek “blbost”, jelikož i výběr virtuální kartou (nahranou v mobilu) požaduje zadání PIN kódu. O tom, kde “pachatel” k PINu přišel se nikde nepíše. .. na druhou stranu se nedivím, že lidé přicházejí o peníze, jelikož finanční gramotnost lidí je opravdu velmi malá (spoustu lidí nezná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou,. Spousta lidí nezná ani podmínky a poplatky ke svému účtu)