Tak tohle už je konec. Supermarkety v Česku okamžitě zavřít, lidé našli náhradu

Vztah českých zákazníků k tuzemským obchodním řetězcům se dramaticky změnil. Zatímco ještě před pár lety měli dojem, že nakupují výhodné zboží v nejrůznějších akcích, a navíc často kvalitní, dnes už vědí, která bije. Supermarkety v Česku patří k nejhorším v Evropě z hlediska kvality a souběžně také k nejdražším.

Jde to i bez slev

Dneska jsem definitivně skončil s nákupy v českých supermarketech. Pro jídlo už budeme jezdit pouze do Německa a čerstvé pečivo si obstaráme tady v pekárně. Aby tady kupoval věci z Agrofertu nebo něco, co na západě nikdo nechce, na tom vážně nemám náladu,” říká pan Jaroslav, který už k našim sousedům za nákupy několikrát vyjel a je to podle něj zcela nesrovnatelné.

Byl také v Polsku, ale tam ho nabídka zase tolik nezaujala, byť je tam levněji. “Šetřit tolik nepotřebuji, jde mi hlavně o kvalitu a ta je v Německu nesrovnatelně vyšší. Dělal jsem si i srovnání cen a zjistil jsem, že i když nakupuji mnohem lepší věci, stále ušetřím nějakých 15 %,” říká zákazník, který je na jednu stranu rád, že má tuto možnost, jelikož bydlí přibližně třicet kilometrů od hranic, ale na druhou stranu ho rozčiluje, jak si u nás obchodní řetězce a výrobci potravin počínají.

Podobnou volbu činí stále více lidí, ať už za nákupy jezdí do Německa nebo do Polska. Zákazníci už toho mají jednoduše dost. “Teď už vím, jak je to tady s těmi našimi slevami. Na toaletní papír je tu sice každou chvíli 50 %, jenže v Německu je to i bez akce levnější. A co teprve, když slevu nechytnete, tak vás oholí. To samé s pracím práškem, kávou a dalšími položkami,” říká pan Jaroslav.

Foto: Shutterstock

Musí přijít změny

Pravdou je, že odhalení ohledně slevových akcí v České republice bylo velmi nepříjemné. Dnes už je veřejným tajemstvím, že se to dělá pouze na oko. Běžné ceny sortimentu jsou uměle navýšeny, a potom se z nich dávají slevy, které ale stejně často nedosáhnou na úroveň běžných cen v Německu či Polsku.

Čtěte také: Nový obchod v Česku mění pořádky. Za zboží zaplatíte třetinu běžné ceny, lidé šetří velké peníze

Dává zkrátka smysl jednou za deset až čtrnáct dní jednoduše vyrazit na větší nákup k sousedům, protože to není jen o ceně, ale rovnou také o kvalitě. To už jsou dva silné argumenty. A čím více lidí to bude dělat, tím větší signál místním obchodům vyšlou. Ty budou muset nakonec buď zavřít, nebo se přizpůsobit a nabídku zlepšit.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
11 měsíců

Přesně tak k poměru k výdělku jsme nejdražší stát v EU

Standa
Standa
11 měsíců

Jo když to tady lidi dovolí, hlavne máme posledni10 let náhodnou vládu která nechrání české občany jen je okrádá a dovoluje nadnárodní společnostem nás dřít s kůže prostě jsme pro Evropu odpad ale za to si lidé můžou sami že drží hubu

Martin
Martin
11 měsíců

Nevím supermarkety jsou v Česku cizí hodně Německé a a ty živí české supermarkety