Tibetská kefírová houba je pro drtivou většinu lidí jednou velkou neznámou. Zkráceně se jí říká jednoduše kefírka a svým vzhledem připomíná květák. Pojďme si o ní říci něco více!
Co je tibetská kefírová houba?
Tibetská kefírová houba je spojení kvasinek a bakterií v bílkovinách, cukrech a tucích. Právě tato kultura dává vzniknout vzhledu, který připomíná všemi známý květák. Jakmile tibetskou kefírovou houbu namočíte do mléka, začnou se dít zajímavé věci – dojde ke spuštění kvasného procesu, za což může celá řada bakterií a kvasinek. Bakterie kefíru metabolizují cukr na mléčnou kyselinu, díky čemuž dojde ke vzniku kyselého, mírně alkoholického nápoje, jež svou konzistencí a strukturou připomíná jogurt.
Malý zázrak
O tibetské kefírové houbě se zpravidla mluví jen v pozitivním slova smyslu. Někteří jí dokonce považují za takový malý zázrak, na který se můžeme spolehnout, chceme-li pomoci od různorodých neduhů našeho organismu.
Určitě vás zajímá, jak tibetská kefírová houba působí na naše zdraví, takže by byla velká škoda vám to neprozradit. V první řadě musíme zmínit, že zabraňuje shromažďování potravy ve střevech, kde by mohla začít hnít a dále páchat neplechu. Zároveň pomáhá při odkyselení organismu, pozitivním způsobem působí i v našem trávicím traktu, kde si dokáže hravě poradit s přemnoženými kvasinkami, viry i bakteriemi, takže podporuje náš imunitní systém.
Další účinky tibetské kefírové houby:
- snižování vysokého krevního tlaku
- snižování vysoké hladiny cholesterolu
- napomáhá při trávení
- urychluje léčbu jater
- pozitivně působí na játra i slinivku
Má nějaké vedlejší účinky?
Možná vás napadlo, jestli má tibetská kefírová houba nějaké vedlejší účinky. Abychom o ní nemluvili jen kladně, zmíníme i pár možných vedlejších účinků, které sice nemusí nastat, ale vědět byste o nich měli. U někoho může požití tibetské kefírové houby způsobit nevolnost, u jiného zase může zapříčinit zažívací potíže. Jak jsme ale již jednou napsali o pár řádků výše, negativní účinky se vůbec objevit nemusí.