Rostlinu zvanou aloe vera ve svém domově pěstuje každý druhý Čech. Jedná se o rostlinku s drobnými ostny a dužinou uvnitř listů. Je známá už dlouhá tisíciletí a dnes se hojně využívá zejména jako pokojová rostlina zkrášlující příbytek nebo zahradu. Dlouhodobě se používá i v potravinářském průmyslu a samozřejmě ve farmacii. Její účinky na zdraví jsou totiž doslova zázračné.
Aloe vera je rostlinou, která dokáže udělat nejen velkou parádu, ale také dokáže pomoct při nepříjemných zdravotních problémech. Nejčastěji se využívá její dužina. Právě z dužiny se vyrábí různé masti a gely, kterými se potírají vyrážky, akné nebo případně ekzém, s nímž hravě zatočí. To však nejsou jediné pozitivní účinky, které v sobě aloe vera skrývá.
Ani lupénka či opar nemají šanci
Lze říct, že aloe vera bojuje proti mnohým onemocněním kůže. Nepomáhá jen při akné, vyrážkách či ekzémech, bojuje úspěšně i s nebezpečnou lupénkou nebo méně nebezpečným, avšak velmi nepříjemným a bolestivým oparem. I s difuzními záněty kůže si snadno poradí (je však třeba užívat aloe vera vnitřně).
Už řadu let doporučují aloe vera i zubaři. Nenápadná rostlinka s malými ostny totiž dokáže ulevit i od nemoci dásní či od bolesti, která je způsobena vytržením zubu.
Proti zácpě i proti problémům s trávením
Mezi další zdravotní účinky aloe vera patří také úleva od trávicích problémů. Rostlina podporuje trávení, dokáže dokonce zmírnit pálení žáhy. Lidé se obrací na aloe vera i v případě, že je trápí zácpa nebo naopak průjem. I s tím totiž zázračná rostlina dokáže pomoct.
Aloe mimo jiné zlepšuje stav střev a slouží jako detoxikace organismu, která vyplaví z těla všechny škodlivé látky. Nesmíme opomenout ani to, že aloe dokáže vyléčit nemoc slinivky břišní nebo pomáhá při překyselení žaludku. Aloe tedy není určena jen k léčbě kožních nemocí, jak se mnozí domnívají, ale ulevuje i problémům, které se hromadí v našich nitrech, konkrétně v žaludku či v celém trávicím traktu