Trápí Vás zanesené cévy? Známé řešení

Ateroskleróza, varixy (křečové žíly), trombóza, hypertenze, infarkt myokardu, náhlá cévní mozková příhoda. To jsou onemocnění, která jsou v Evropě nejčastější příčinou smrti.

Jejich rozvoj hrozí každému, kdo má špatně vyživené cévy nebo cévy zanesené nahromaděnými nežádoucími látkami, čímž dochází k jejich zúžení až ucpání. My známe účinné a efektivní řešení, jak problémům s cévami předcházet.

Krevní cévy představují uzavřený systém a zabezpečují transport živin, krevních plynů a odpadních látek do buněk az buněk celého těla. Pokud je tato důležitá trasa zablokována, orgány začnou hladovět a život v organismu se zpomaluje. Až se může zcela zastavit.

Jak poznáme, že máme problém s cévami?

Problém s cévami mohou předpovídat bolesti hlavy, kolísavý krevní tlak, zvonění v uších, studené ruce a nohy nebo snížená citlivost v prstech na rukou, vznik křečových žil či zhoršující se paměť. Doprovodným příznakem je pokles celkové energie. Obzvláště velkou pozornost je třeba věnovat častým křečím v lýtkách, pocitu „těžkých nohou“ a oteklým nohám ve večerních hodinách. Otok je často doprovázen svalovou bolestí a křečemi, které jsou výsledkem zhoršeného průtoku krve. V tomto případě je již třeba konzultovat problémy s lékařem.

S výše uvedenými problémy se setkáváme u starších lidí, u kterých klesá elasticita cév, ale stále častěji i u mladých lidí. Pokud se neléčí, způsobují nejen nepříjemné pocity, ale také závažnější komplikace a onemocnění. Proto je nedoporučujeme v žádném případě podceňovat.

Jak těmto onemocněním předejít?

Velký vliv na rozvoj srdečně-cévních onemocnění má rychlý a ukvapený způsob života, stres, málo pohybu, nadváha, užívání hormonální antikoncepce, neduhy jako alkohol a kouření a v neposlední řadě nevyvážená strava. Svůj podíl hraje i dědičná predispozice. Jako nejvhodnější způsob předcházení rizika vzniku srdečně-cévních onemocnění je vhodná prevence, jejíž nezbytnou součástí je pravidelný pohyb, zdravý způsob života a přísun potřebných výživových látek.

A právě na výživu cév zevnitř jsme se zaměřili a vyvinuli velmi účinnou a efektivní NOVINKU – doplněk stravy pod názvem VENADOM.

„VENADOM je vyvinut tak, aby zajistil přísun potřebných živin pro cévy prostřednictvím pohodlného užívání ve formě nápoje bez nutnosti polykání kapslí či tablet.“

Proč je Venadom unikátní?

Jedná se o originální a výjimečnou výživu cév ve formě osvěžujícího nápoje s obsahem mikronizovaného diosminu a hesperidinu. Kromě toho obsahuje dalších 7 složek pro normální funkci kardiovaskulárního systému, jakož i účinné odstranění nežádoucích usazenin a výživu stěn cév, které věkem ztrácejí svoji pevnost a pružnost.

Bioflavonoidy diosmin a hesperidin jsou lékaři nejčastěji doporučené látky pro cévy. Tyto složky se přirozeně vyskytují v bílé části slupky citrusových plodů jako je pomeranč, grep nebo citron a jsou známé pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Mikronizovaná forma diosminu a hesperidinu zlepšuje jejich přechod přes trávicí sliznici do krve, čímž se zajistí jejich vysoká vstřebatelnost. Jejich největší význam spočívá v tom, že blokují zánětlivou reakci v žilních chlopních a stěnách cév, přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, redukují velikost usazenin v cévách, zvyšují jejich odolnost a snižují riziko vzniku křečových žil, hemoroidů a třem.

K dalším významným složkám Venadomu patří kolagen typu I, který zajišťuje elasticitu, celistvost a pevnost cévní stěny a snižuje riziko vzniku křečových a metličkovitých žil.

Elasticitu a pevnost cév zajišťuje také bambusový extrakt, který obsahuje až 70 % křemíku. Křemík je důležitá složka cévních stěn. Chová se jako kolagen booster, tedy podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, a tak zajišťuje pružnost cév. Obsah křemíku ve tkáních a aortě významně klesá s věkem, hlavně u žen.

Na průchodnosti cév a odstraňování usazenin z cév se podílí rostlinný enzym bromelain, nazývaný také „ananasový extrakt“. Je přítomen ve stoncích, listech, slupce a plodech ananasu. Čistí cévy od nežádoucích usazenin, rozkládá fibrin v krvi a prokazatelně snižuje riziko infarktu, vysokého krevního tlaku a jiných cévních onemocnění. Bromelain je také velmi silný antioxidant.

Schopnost zlepšovat průchodnost cév a cirkulaci krve v cévách má i aminokyselina L-arginin, kterou Venadem obsahuje. Z L-argininu se v cévách tvoří oxid dusnatý. Oxid dusnatý hraje velmi pozitivní roli v srdečně-cévním systému. Ve velké míře se produkuje ve vnitřní výstelce cévní stěny. Jedná se o molekulu, která udržuje normální krevní tlak. V poškozené cévě se však nadměrně produkují i reaktivní formy kyslíku (kyslíkové radikály), které oxid dusnatý okamžitě ničí. Na oxid dusnatý negativně ovlivňuje kouření a příliš mastná strava. Právě L-arginin podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Tato molekula se podílí na snižování rizika vzniku závažných civilizačních onemocnění jako jsou hypertenze, diabetes či obezita, ale také sociální stres, poruchy biorytmů a duševní choroby. Má schopnost chránit srdce a mozek tím, že rozšiřuje cévy pro lepší proudění krve, čímž se podílí na okysličení organizmu a rozvádění živin po organizmu.

V neposlední řadě Venadom obsahuje pro zdraví cév také účinné antioxidanty jako vitamín Cbetakaroten či extrakt ze zeleného čaje, které působí jako ochrana před oxidačním stresem. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu a ke správné funkci krevních cév. Extrakt ze zeleného čaje pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu. Betakaroten se považuje za karotenoid provitaminu A, což znamená, že jej tělo dokáže přeměnit na vitamín A (retinol), který působí jako antioxidant a pomáhá chránit buňky před nepříznivými účinky škodlivých volných radikálů.

Pro koho je drink na cévy – VENADOM – vhodný?

Venadom je vhodný pro lidi, kteří trpí různými onemocněními cév, výskytem hemoroidů či křečových žil, vysokým krevním tlakem nebo pocitem těžkých nohou způsobeným otokem končetin. Jeho užívání se doporučuje také těm, kteří mají vysoké riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění (kuřáci, lidé s nadváhou, s diabetes mellitus, s vysokým psychickým stresem nebo s vyšší hladinou cholesterolu) a těm, kteří mají genetické predispozice vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments