Oblast břicha je velmi problematická, pokud toužíte po redukci tuku právě zde. Tuk se zde ukládá nejdříve a nejpozději z dané oblasti odchází. Přesto existuje několik tipů a triků, které vám pomohou s redukcí tukových polštářů na břiše.
Sklapovačky nepomohou
Na první pohled by se mohlo zdát, že stačí vytvarovat břišní svalstvo a tukové polštáře odkráčí pryč. Musíme vás zklamat. Sebeintenzivnější cvičení v oblasti břicha nevyřeší váš problém, pokud nedocílíte kompletní redukce hmotnosti. Cvičením křivky vytvarujete, ale jak je ukážete, když budou skryty za vrstvou tuku? Je třeba upravit jídelníček, celkově zhubnout a teprve poté se můžete těšit z úbytku hmotnosti v oblasti pasu a břicha. Úbytek by měl být pomalý, v tuku byste měli ztrácet asi 1 až 2 kg za měsíc. Cvičení vám pomůže se spalováním a nastartováním metabolismu.
Hubnutí vám půjde mnohem snáze, když si představíte, že redukujete i nebezpečný viscerální tuk, který obaluje vnitřní orgány a přímo ohrožuje váš život.
Aerobní aktivity
Zapojte cvičení a docílíte hubnutí mnohem rychleji. Je třeba věnovat se aerobní aktivitě minimálně čtyřikrát týdně po dobu jedné hodiny. Dvakrát týdně přidejte jednoduché posilovací cviky s vlastní váhou. Samotné posilovací cviky na břicho můžou být součástí, ale nesmí převažovat.
Bez správného jídelníčku to nepůjde
V jídelníčku si hlídejte zejména podíl bílkovin a komplexních sacharidů. Obě složky vás zasytí na dlouhou dobu. Zapojujte více jídla z luštěnin, celozrnné rýže, pohanky nebo quinoi. Snídejte ovesné vločky, tvaroh a nízkotučné sýry.
Nesmí chybět zdroj zdravých tuků. Přidejte olivový olej, avokádo, oříšky a semínka. Ke každému jídlu patří porce zeleniny bohaté na vlákninu. V žádném případě nesmíte mít hlad, mezi jednotlivými jídly dodržujte rozestup maximálně 4 hodiny.
Tipy pro hubnutí břicha
- Navyšte výdej energie aerobní aktivitou – rychlá chůze, plavání, jízda na kole.
- Minimalizujte příjem cukrů – vyřaďte kompletně sladkosti.
- Relaxujte – stres ukládá tuk v břišní oblasti.
- Pijte čistou vodu – vynechejte zejména sycené nápoje, vedou k nadýmání.
- Probiotika – přidejte do stravy kefír, jogurty, acidofilní mléka.
Foto: Shutterstock, zdroj: MedicalNewsToday.com
A můžu místo těch ovesných vloček snídat pečený nebo uzený bůček? Já to tak dělám roky a tuk na břiše nemám (do břicha si nevidím…)