Cesta za štíhlou postavou a pevným tělem s sebou často nese také mnoho chyb a omylů. Mnohdy se špatná rozhodnutí projevují ve stravě a také při sportování. Dámy i pánové v dietě často spoléhají na umělá sladidla. Ty se na svém obalu chlubí minimálním množstvím kalorií, ale už nezmiňují, že nemají příliš dobré dopady na zdraví. Podívejte se, které látky se v umělých sladidlech vyskytují a měli byste se jim raději vyhnout.
E 951 jako extrémně škodlivé sladidlo
Umělá sladidla se vyrábějí ve formě malých pilulek, které jsou charakteristické extrémně sladkou chutí. Stačí do kávy či čaje hodit jeden malý prášek, a chuť je najednou úplně jiná. Jak je to ale možné?
Výrobci se snaží nahustit do co nejmenšího množství, co nejvyšší dávku sladké chuti. V případě sladidla E 951, které se využívá jako doplněk mnoha produktů z obchodních domů, je tento fakt spíše na škodu. Zmíněná látka se používá k doslazování nápojů, cukrovinek, zmrzlin, ale i například kečupu, u kterého byste to sotva čekali.
Ačkoli je tento doplněk stravy oficiálně voně prodejný a nepatří mezi zakázané látky, v posudku odborníků je uveden s velkým vykřičníkem. Jeho složení dle výzkumů zvyšuje riziko infekce, zlepšuje podmínky pro vznik rakoviny a může způsobovat poškození mozku.
Používejte jen omezené množství
Právě díky mnoha názorům na škodlivost E 951, bylo vytvořeno omezení, které se vztahuje k povolenému obsahu sladidla na určité množství potravin. Pokud se však rozhodnete konzumovat výrobky s obsahem této látky denně a své nápoje ještě doslazujete umělým sladidlem, výrazně tak zvyšujete příjem nebezpečných látek.
Vyzkoušejte přírodní produkty
Mnohem lépe pro své tělo uděláte, pokud se naučíte snížit dávku cukru. Spíše než abyste nahrazovali rafinovaný cukr ještě horší umělou variantou, se raději poohlédněte po stévii nebo výrobcích z ní vytvořených. Obdobnou službu vám prokáže také například datlový, javorový nebo kokosový sirup. Dochutit jimi lze například palačinky, dezerty, ale i čaj.