Skořice je jedno z nejzdravějších a nejchutnějších koření na světě. Snižuje hladinu cukru v krvi a rizika srdečních chorob. Taky skvělé chutná na skořicových šnecích nebo v oblíbených cereáliích pro děti. To ale nejsou zdaleka všechny přednosti skořice. Velmi velké využití má na zahradě. Kombinace jejích přínosů a nízké ceny je absolutně dechberoucí.
Recept na skořicový elixír
Skořice skvěle působí proti houbám a plísním. Pokud s nimi máte problém, zavlažte záhon před výsadbou skořicovou vodou. Do horké vody přidejte dvě polévkové lžíce skořice, zamíchejte a nechte přes noc odstát. Poté přefiltrujte přes plátýnko a nalijte do rozprašovače. Tím pak důkladně postříkejte půdu těsně před výsadbou sazenic.
Pomoc při zakořenění
Skořice zachraňuje sazenice. Jestliže půdu, do které jste zasadili sazenice, poprášíte skořicí, zabrání navlhnutí. Skořice také napomáhá zakořeňování. Před zasazením řízku na něj naneste trochu skořicového prášku. Pokud chcete podpořit růst ještě intenzivněji, můžete skořici nasypat na papírový ubrousek, navlhčený řízek do něj zabalit a takto celé zasadit do substrátu. Další možností je řízek namočit do medu a následně do skořice, pak zasadit.
Pomoc proti mravencům
Skořice navíc také úspěšně odpuzuje mravence. Stačí nasypat skořici ve skleníku nebo kolem záhonů. Mravence nezabijete, ale spolehlivě odpudíte. Někdy zabere i proti chlupatým vetřelcům jako jsou králici, veverky a krtci. Ti se posypané skořice nadechnou, což je dráždí, a proto raději vyklidí pole.
Pro použití na zahradě vždy zvolte skořici namletou, skořicové tyčinky nemají zdaleka takovou účinnost. Na čem naopak nezáleží je cena namleté skořice, bude stačit klidně ta nejlevnější, na kterou narazíte.
Foto: Shutterstock