Úžasný fígl na vyšlehání nejlepší šlehačky. Skoro nikdo ho nezná

Dokonalá šlehačka patří na skvělou nedělní kávu nebo dezert. Jde sice o kalorickou bombu, ale jednou začas neublíží. A když už si zahřešit se šlehačkou, tak by to mělo stát za to. Nesmí se srazit, neměla by hned spadnout, ale zároveň by měla být nadýchaná.

33% smetana ke šlehání

Abyste vyšlehali dokonalou šlehačku, nejlépe se hodí ta s vysokým obsahem tuku. Minimum je 33 %. Čím více, tím lépe. Než se pustíte do šlehání, nechte ji vychladit v lednici. Zatímco u většiny ingrediencí platí, že by měly být před zpracováním v pokojové teplotě, u šlehačky je to zcela naopak. Vše, co se týká šlehačky, by mělo mít teplotu okolo 6 °. Nejen smetana ke šlehání, ale i mísa a metličky. Příprava šlehačky jako taková by pak měla probíhat v chladné místnosti.

Začněte pozvolna

Neměli byste šlehačku ihned šlehat na plné obrátky. Začněte na nižším stupni, a postupně výkon přidávejte. Na vyšší výkon ji šlehejte, dokud není skoro hotová, a ke konci ho opět snižte. Ohlídejte si, abyste šlehačku nešlehali příliš dlouho – mohli byste vyšlehat máslo.

Připravte si tvarohovou šlehačku

Chcete si připravit vynikající náplň do palačinek, která má příjemnou tvarohovou chuť? Vyšlehejte smetanu, a opatrně do ní vmíchejte měkký tvaroh s vanilkovým cukrem. Taková šlehačka dobře drží, je pevná a můžete ji použít jako náplň do nejrůznějších moučníků.

Foto: Shutterstock

Proč raději domácí šlehačku?

Šlehačka ve spreji je pohodlným řešením. Kromě toho, že má ve většině případů horší složení, je navíc plněná oxidem dusným a nikoliv vzduchem. Znamená to, že velmi rychle spadne, nedrží tvar a do kávy stačí, ale na chutném domácím dortu nevynikne. Kvalitnější kupované šlehačky mají sice skvělou chuť, ale vyjdou mnohem dráž než si během několika minut vyšlehat poctivou domácí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments