Krásná relaxační koupel za vámi a následuje utření nebo zabalení těla do tvrdého a drsného ručníku. To může odpočinkovou chvíli pokazit. Ukážeme vám, jak se správně starat o ručníky. Aviváž není tím, co pomáhá.
Lázeňský efekt
V lázních, po masáži, v hotelech nebo wellness studiích se vždy potkáte s měkkými a nadýchanými ručníky. Je třeba se ptát, proč se vám stejné hebkosti nedaří docílit i v domácích podmínkách. Přitom používáte kvalitní prací prostředky a domácnost máte vybavenou moderním spotřebičem. Na hebké ručníky nemusíte mít drahou aviváž.
Nákupem ručníků to začíná
Je třeba vybírat kvalitní textilie s vysokou gramáží na m2. Čím vyšší gramáž, tím kvalitnější ručník. Sice se k němu může vázat vyšší pořizovací cena, ale zároveň má mnohem delší životnost. Na vině může být i tvrdá voda, která je ve vaší lokalitě. Při praní nemusíte používat ty nejdražší prací prostředky a aviváže. Můžete sáhnout po čistě přírodních a dostupných produktech. Zároveň platí, že velké množství pracího prostředku snižuje efektivitu praní, ručníky jsou pak drsné.
Triky na měkké ručníky pro praní
Vyměňte aviváž za bílý ocet a vaše ručníky se vám odmění. Namísto aviváže vlijte do přihrádky stejné množství bílého octu. Ocet se postará o to, aby odstranil z ručníků zbytek pracího prášku a zároveň textil změkčí. Jednou za několik týdnů vyperte ručníky pouze octem. Pokud sušíte ručníky v sušičce, vhoďte do bubnu sušičky tenisový míček. Vzduch bude lépe proudit a zároveň se sníží statická elektřina mezi textiliemi. K zakoupení jsou i míčky přímo určené do sušiček.
Změkčení bez zápachu
Použití octu se nemusíte bát, charakteristický octový zápach mizí během sušení. Alternativou je použití jedlé sody namísto octa. Ručníky budou měkké a nadýchané, bez závanu kyselosti. Soda se sype do zásobníku na aviváž a zapíná se cyklus oplachování. Jedlou sodu můžete použít i jako náhradu pracího prášku.
Foto: Shutterstock