Napadlo už vás někdy, jak jsou potraviny ve velkých obchodech chráněny před nejrůznějšími živly, které by s nimi teoreticky mohli provést něco nepěkného, aniž by to kdokoliv tušil? Jak je to vlastně s hygienickými opatřeními. Kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce ve skladech některých významných řetězců svědčí o tom, že to není žádná sláva.
Tohle není dobré
Bohužel, k nepříjemným věcem může docházet i na samotné ploše prodejny, kde je jídlo vystaveno a kde si ho lidé mohou kupovat. Tady se už spoléhá především na to, že se všichni budou chovat normálně a podle pravidel. Exponované je například místo pečiva. Tam by si lidé měli nasazovat igelitové rukavice a pouze přes ně na jednotlivé kusy pečiva sahat. Reálně to ale dělá jen málokdo.
Jistě je vám nepříjemné, když vedle sebe vidíte někoho, kdo se přehrabuje v rohlících svýma rukama. Vy potom tyto rohlíky také kupujete a je docela pravděpodobné, že vám na ně někdo sáhl. Jistě, lepší je nad tím nepřemýšlet, protože pak si jídlo akorát znepříjemníte.
Nakonec ho chytili
Představte si ale, že to může být ještě horší. Existují totiž lidé, kteří po prodejnách chodí a zboží takzvaně ochutnávají, případně olizují. Mohou načít například nějaké balení a něco z něj ukousnout. Lidé si ho potom pak třeba ještě koupí.
Podle serveru PrahaIn řádil takovýto ochutnávač nedávno v prodejně Albertu na pražské Skalce. Trvalo přitom několik týdnů, než ho dopadli. Tento člověk například ochutnával různé pomazánky, ale také olizoval cukr ze sladkého pečiva, které potom vracel zpět na místo.
Nakonec se podařilo dotyčného chytit. Šlo o zhruba třicetiletého muže, který na první pohled nevypadal nijak zvláštně. Prý se ke svému činu, který provedl daný den přiznal a zboží, které potřísnil, nakonec i zakoupil.
Foto: Shutterstock
Co s takovvým.Do basy snad ani ne.Spíš psychyatrickou léčbu případně hospitalizaci.