Odborníci nedávno konstatovali, že na trhu s potravinami se v České republice vytvořil oligopol, což není vůbec pozitivní zpráva. Právě to je důvodem, proč máme tak drahé jídlo, obzvlášť když členové tohoto spolku jsou výhradně zahraniční společnosti, zejména pak ze sousedního Německa.
Rychle se to rozrůstá
Má to celou řadu negativních důsledků a nejde pouze o ceny. Vyprávět by mohli zemědělci a tuzemští výrobci potravin, kteří mají obrovské problémy se třeba do Lidlu nebo Kauflandu dostat. Pokud nenabídnou úplně ty minimální, často podnákladové ceny, mají často smůlu a řetězec si cibuli nebo jablka nechá dovézt klidně z druhého konce planety. A pak ještě bude vyprávět o tom, jak se chová udržitelně.
Všichni proto vyhlížejí novou konkurenci pro tyto zavedené zahraniční řetězce. Tu a tam se přitom nějaká objeví. Zkouší to tady třeba síť obchodů Mere z východu a teď se také ve velkém rozjíždí domácí hráč, od kterého to nikdo nečekal.
Jde o prodejny Flop Top od donedávna skomírajícího řetězce menších obchodů Flosman. Teď se nicméně všechno mění, jelikož do společnosti nedávno vstoupili noví investoři a otevírají jednu novou prodejnu za druhou. Přebírají také obchody po konkurenci, jako je třeba zkrachovalé Enapo. A v neposlední řadě renovují ty stávající, aby vypadaly k světu.
Nakoupíte kdykoliv
Tyto obchody jsou často v menších městech, ale postupně se rozrůstají i do větších. Nabízejí přitom velmi kvalitní služby a často více než konkurenceschopné ceny.
Obrovskou výhodou obchodů Flop Top je přitom zaměření na lokální a často i hyperlokální produkty. Kromě toho, že obchody odebírají od místních producentů, jsou schopny třeba i v jednom z nich prodávat skutečně místní speciality z dané lokality. Tato společnost zkrátka chce, aby místní chovatelé, pěstitelé a výrobci vzkvétali.
Čtěte také: Obchodní řetězec nadchnul Čechy. Ceny snížil o 30 %, lidé šetří za potraviny jako v Polsku
Tento obchodní řetězec přitom přináší do České republiky i jednu obrovskou novinku. Postupně totiž otevírá řetězce po dobu 24 hodin denně. Jednoduše už nemusíte dbát na otevírací dobu, ale díky mobilní aplikaci si můžete nakoupit i mimo ni. A Češi toho prý masivně využívají, přičemž se v noci nenakupuje převážně alkohol, jak by se mohlo zdát, nýbrž běžné věci, jako je pečivo nebo zelenina.
Foto: Shutterstock
Flop od Flosmana jen zastřešuje malé soukromé prodejny aby jim mohl prodávat zboží ze svého velkoobchodu. Nejdřív to byl SVOP, později Flop. Sem tam dá Flop nějaké letákové ceny, ale i ty jsou často vyšší než v supermarketech. A běžné ceny jsou minimálně stejné jako v supermarketech. Kdo tu vydělává, je jen pan Flosman. Takových je víc. Třeba můj obchod nebo ten s tím medvídkem, teď nevím jak se to jmenuje.
Kdy bude i Bruntále. Milerád změním obchod kde budu chodit spokojen s nákupem a levněji jak u těch zlodějů.
Pěkné. Lokalismem proti globalismu.
Akorát by to chtělo podpořit platbu fyzickými penězi. Ty virtuální jdou snadno sledovat a vypnout. V Číně nebo Kanadě už vědí.
Jj , tím “VELKÝM ekonomem Klausem v 89” , začal mega úpadek slušných ,
pracujících občanů ve státečku v ❤️ EVROPY.
Zbyla tu jen zpustošená , rozprodána , rozkradená krajina . SMUTNÉ .
No, poloviční ceny to rozhodně nejsou, cenově to vychází velice podobně jako kdejaký jiný supermarket.
Vzpomínáte na české obchody Jednoty,Pramene,Včely,Prioru?Po sametovce stačilo ,aby tyto sítě začaly odebírat přebytečné zboží od tzv.přátelů ze Západu.Jim šlo ale také o ten zisk a Havlovi disidenti v čele s Klausem jim to umožnili-že by něco za něco? Komárek a ostatní osmašedesátníci jen koukali,jak Češi jsou prodáni za jidášské groše kapitálu za západu…snad nové řetězce budou mít naději,že naše peníze zůstanou v Čechách…. probíhá globalizace na čí úkor?
.on totiž kapitalismus,když nespoutáš řetězi,sežere tě – názor amerického politologa S.Wolina
… máte úplnou pravdu a není co dodat ☝️zřejmě ste zažil nebo zažila, tak jako já rok 89 – rok největšího podvodu na českém národu😡
Prodejny Flop
Kde je ten podvod. V čem?
Co jim kdo umožnil? I dnes ještě blbci pořád plácají a neví o čem.
Tyto naše sítě bohužel neobstály v konkurenci mezinárodních řetězců, kde bylo v té době všechno levnější. Všechny České supermarkety bohužel nakonec zkrachovaly. Je to vina nás kupujících. Žádné spiknutí v tom nehledejte. Rozhodovala CENA a nikoliv “zboží od tak zvaných přátel že Západu”. Pokud chcete věřit, že za všechno může Západ – tak tomu věřte. Je jednodušší svádět vinu na někoho jiného než si přiznat vlastní neschopnost 😁