Ve světě průmyslově zpracovaných potravin je mnohdy těžké přijmout denní dávku všech potřebných látek, jako jsou vitamíny a minerály. Doplňky stravy by měly sloužit spíše jako zpestření, než jako každodenní záležitost. Proto je nutné do jídelníčku zařadit také některé drobné plody, které se chlubí velkou silou. Kustovnice čínská má na zdraví velmi pozitivní účinek, a proto jí důvěřuje tolik uživatelů.
Tajemství čínské medicíny
V Číně objevili její blahodárné účinky již velice dávno a dodnes zde tuto léčivou rostlinu používají. Kustovnice se zpočátku tváří velice nenápadně, jako obyčejný keřík. Postupně ji však začínají přibývat výrazně fialové květy, a nakonec i křiklavě červené plody. Objevuje se především na území Číny, Tibetu ve slunných a horských oblastech, kde na její listy září paprsky slunce.
Vyzkoušejte ji i vy a těšte se z pozitivních účinků na zdraví
Plody ve svém nitru ukrývají doslova zázrak. Jsou plné vitamínů skupiny B, dále C a také železa, mědi, zinku či fosforu.
V první řadě tato rostlina v těle skvěle bojuje proti bakteriím a virům. Dokáže odvrátit zvýšené riziko rakoviny a nastavit celé tělo, aby lépe fungovalo. Obsah vitamínů B se postará o správnou funkci srdce, krevního oběhu, nervů a svalů. Kromě toho tyto červené plody významně ovlivňují správný chod lymfatického systému, a tím doplňují potřebnou energii. Sbohem můžete dát stresu, špatné náladě, únavě, bolestem a nedostatku vitaminů.
Přiměřená denní dávka
Pro zlepšení zdraví bohatě postačí nastavit denní dávku na jednu hrst této plodiny. Díky její nenápadné chuti ji lze přidávat ke sladkým snídaním nebo například k masu. Nezapomínejte, že její konzumace v syrové formě přináší svému uživateli nejvíce užitku. Jakmile ji stejně jako ostatní plodiny podrobíte tepelné úpravě, může o mnoho svých prospěšných látek přijít a její konzumace tak bude zbytečná.
Denně ji lze přidávat například jako doplnění ovesné kaše, ovocných salátů nebo k pečenému masu na sladko.