Časté otevírání lednice není jen špatným zvykem, ale také škodí vaší peněžence a životnosti lednice. Zjistěte, jak prodloužit životnost vaší lednice a ušetřit peníze, díky našim tipům.
Nepřeplňujte ji
Lednička je náš nepostradatelný pomocník v kuchyni. Aby nám sloužila co nejdéle, je potřeba se o ni řádně starat. Přeplněná lednice je jedním z nejčastějších problémů, který ji může poškodit. Potraviny by měly být rozloženy rovnoměrně a nikdy by neměly být přiráženy na zadní stěnu. Přeplnění brání správnému proudění vzduchu.
Vhodná teplota v místnosti lednici škodí
Vysoká teplota není přítelem vaší lednice. Lednice by měla být umístěna v místnosti, kde teplota kolísá mezi 15 a 25 stupni Celsia. Příliš nízké nastavení teploty také není žádoucí, protože to vede ke častému spouštění kompresoru a tím i k vyšší spotřebě a hlučnosti lednice. Abyste zachovali vysokou účinnost svého spotřebiče, udržujte vhodnou teplotu.
Vyhněte se poškození těsnění
Lednice by měla být otevírána pouze za madlo, nikdy za boční stranu. Otevírání za boční stranu totiž může způsobit poškození těsnění u lednice a následně zbytečný únik energie. Pečujte o těsnění u lednice tím, že ji budete vždy otevírat pouze za madlo.
Lednička potřebuje péči
Kdy už je lednice nedílnou součástí našich domácností a slouží nám po celý rok, tak proč jí nevěnovat trošku péče? Je důležité ji jednou za rok vyčistit, aby fungovala co nejlépe. Konkrétně byste měli vyčistit kondenzátor na zadní straně pomocí vysavače. Také byste měli vyčistit odpařovací nádobku, aby se vám v lednici nevyskytoval nežádoucí zápach.
Pravidelné odmrazování
Jednou až dvakrát ročně je nutné lednici odmrazit, aby fungovala správně a nebyla zdrojem problémů. Pokud se vám na stěnách a dveřích lednice vyskytuje silná námraza, můžete ji odstranit škrabkou na led. Dbejte na to, abyste nepoškodili lednici během odmrazování, a vždy používejte vhodné nástroje.
Foto: Shutterstock